Dit jaar liepen wij bij binnenkomst in Hal 1 meteen tussen de campers, motorboten, waterski's, wakeboards en andere producten waar het vrij lastig op surfen is.


In de nederlandse surfscene staat Boot Düsseldorf vooral bekend als koopjes walhalla. Ieder jaar reizen er weer vele nederlandse surfers af naar het duitse Düsseldorf om gebruik te kunnen maken van de "superangeboten" en de "radikal reduzierten" prijzen. Helaas voor veel surfers zijn die aanbiedingen dit jaar ver te zoeken en alleen als veel je geluk hebt kun je nog ergens een super aanbieding vinden. Daarnaast zijn er ieder jaar steeds minder duitse surfshops met een stand op Boot, de prijzen van de aanweizge surfshops waren ook nog eens opvallend omhoog gegaan in vergelijking tot voorgaande jaren.
Ondanks onze teleurstelling over de nog maar voor de helft gevulde Hal 1 voor surfers, kwamen we nog wel enkele compleet nieuwe boards tegen.

De Joker 113, heeft een lengte van 249cm, een breedte van 68cm en een volume van 113 liter en is het best te gebruiken met zeilen van 5.3 tot en met 7.2 vierkante meter.
Het viel ons op de dat Mistral Explosion weer terug is van weggeweest, De vernieuwde Mistral Explosion 150 is de opvolger van de e.Motion van vorig jaar. De Explosion zal verschijnen in drie verschillende freeride shapes. De kleinste is de Explosion 135, met een lengte van 266cm en een breedte van 70cm heeft deze Explosion van 135 liter. De grotere Explosion 150 heeft een lengte van 269cm en een breedte van 75cm en een drijfvermogen van 150 liter. De allergrootste Explosion 170 heeft een lengte van 272cm en een breedte van 80cm en zoal de naam al aangeeft een drijfvermogen van 170 liter.



Voor meer informatie over Boot Dusseldorf kun je surfen naar de website www.boot.de, maar wij betwijfelen of het nog wel zin heeft om naar Boot Düsseldorf toe te gaan (als je nog niet bent geweest). Het is een leuk dagje weg maar of het nog steeds de moeite waard is, dat is de vraag.

